Samsung M31 marka modelli telefonunuzda bazı dönemlerde darbeye bağlı olarak ekran kırılması meydana gelebilmektedir. Samsung M31 Ekran Değişimi İzmir olarak bu tip meydana gelen arızalarda profesyonel çözümler üretmekteyiz. Ekran değişimi darbeye bağlı olabildiği gibi darbe meydana gelmeden de ekranda arıza meydana gelebilmektedir. Eğer ekrandaki sorun kullanıcı hatası değil ise ve garanti süresi bulunuyor ise bunu üretici firma üstlenebilmektedir.

 

Garantisi devam eden ürünlerde darbeye bağlı kırılma, çatlama yada görüntü kaybı söz konusu ise üretici firma bu durumda garanti sağlamamaktadır. Kullanıcı hatasına giren ürünler ücretli olarak onarılmaktadır. Ekranların seçiminde kalite her zaman önemlidir. Kaliteli ekran seçimi değişimden sonra sorun yaşamamanız adına çok önemlidir. Ekranların arasındaki fiyat farkı bu durumdan kaynaklanmaktadır. Ürünün orijinal olmasına her zaman önem vermenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

 

 

Samsung M31 Ekran Değişiminde Garanti Veriyor Musunuz ?

 

Samsung M31 Ekran Değişimlerinde üstte bahsettiğimiz gibi kullanıcı hatasına çok müsait ürünlerdir. Bu ürünler tamamen kullanıcının kontrolünde olduğundan herhangi bir kullanıcı hatasında garanti verilmemektedir. Kullanıcı hatası olmayan durumlarda ise seçilen ekranın kalitesine göre garanti verilir yada verilmez. Örneğin yan sanayi ekran tercihinde bulunuyor iseniz garanti verilmemektedir. Lakin orijinal servis ekranı tercih ettiğiniz taktirde ve kullanıcı hatası olmaması halinde 6 ay ekran garantisi sunuyoruz.

 

Ekran değişimlerinde müşteriden gelen cihazlara ekranın montajı yapılmadan önce ekranın testleri yapılmaktadır, bu test sonucu ekran herhangi bir sorun görünmemesi durumunda ekran üzerinde yer alan koruma jelatinleri sökülerek kasaya montajı yapılır. Kasaya montajı yapıldıktan sonra tekrar ekran testleri yapılır bu aşamaya kadar montaj öncesi ve sonrası herhangi bir sorun veya arıza görülür ise ekranda derhal müdahale edilerek değiştirilir. Ürün yan sanayi dahi olsa müşteri bu durumdan sorumlu değildir. Ürünün testleri bittikten sonra müşteriye teslim edilir ve bu aşamada ekranın kontrolleri müşteri yanında tekrar yapılıp, müşterinin de denemesi istenilir. Herhangi bir sorun görünmediği taktirde ürün müşteriye teslim edilir.

 

 

Samsung M31 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır ?

 

Samsung M31 Ekran Değişimi profesyonel ekip ve ekipmanlar ile yapılmalıdır. Eğer ekran değişiminde tecrübe sahibi değil iseniz başka sorunların da ortaya çıkmasına sebep verebilirsiniz. Ekranlar ciddi derecede hassas ürünlerdir doğru müdahale edilmez ise ekranın montajı sırasında dahi kırılması mümkündür bu sebeple profesyonel ekip ve ekipmanlar büyük önem göstermektedir. Bizler bu konuda sizlere hizmet vermekteyiz.

 

 

Samsung M31 Ekran Kalitesi Nedir ? 

 

Cep telefonu yedek parça üreticileri oldukça fazladır. Özellikle Çin firmaları bir çok kalitede ekranlar üretmektedir. Bu firmaların ürettiği ekranlar da kendi içerisinde kalite kalite sınıflandırılır. Bu noktada seçim yapılacak ekranın kalitesi önem taşımaktadır. Müşteri eğer yan sanayi bir ürün tercih edecek ise mümkün olan en iyi kalitede ki ekranı tercih ediyoruz ve en kaliteli ekranın montajını yapıyoruz.

 

  • Servis Orijinal Ekran
  • Revize Ekran
  • Oled Ekran
  • Yan Sanayi Ekran

 

Cep telefonu ekranlarında 4 Kalitede ekran çeşidi bulunuyor. Servis orijinali ekran sıfır orijinal ekrandır fiyatı diğerlerine göre en yüksek olan ekrandır fakat en kaliteli ekranda servis orijinali ekrandır. Revize ekran dediğimiz ekran iç ekranı sağlam ve orijinal olan dış camı değişmiş 2.el ve işlem görmüş ekrana revize ekran denir. Revize ekranın iç ekranı orijinal olduğu için servis orijinali arasında kalite farkı yoktur. Sadece birisi sıfır ekrandır diğeri ikinci el ve yenilenmiş ekrandır. Oled ekran ise oled teknolojisi ile üretilmiş ekranlardır. Yan sanayi ekranlar ise az önce bahsettiğimiz gibi özellikle Çin firmalarının ürettiği ekranlardır.