Samsung A50 serisi 13 Mart 2019 tarihinde piyasaya sürülmüş olup kısa sürede bir çok kullanıcı tarafından tercih edilir duruma gelmiştir. Yapılan bir araştırmaya göre Avrupa’da en çok tercih edilen Samsung A50 modeli 3.5 milyon adetten fazla satarak A serisi cihazlar arasında en çok satılan model olmayı şimdiden başarmıştır. Kullanıcıların tercih sebebi olan bu modelde ekran kırılması başta olmak üzre bir çok arıza görülebilmektedir. Bu noktada Samsung A50 Ekran Değişimi İzmir firmamızda Samsung A50 modeline ait donanımsal ve yazılımsal arızalar profesyonel olarak onarılmaktadır.

 

Samsung A50 Ekran Değişimi hangi durumlarda gereklidir ? Ekranlar genelde darbeye bağlı olarak zarar görürler. Yalnız her ekran arızası darbe kaynaklı olmayabilir. Dokunmatik basmama, piksel kaybı, ekranda sarı veya beyaz lekelerin oluşması veya dokunmatiğin kendi kendine sürekli basıyor olması gibi darbe dışında arızalarda görülmektedir. Kullandığınız cihazda kullanıcı hatası kaynaklı bir sorun yaşanıyor ise ürünün garantisi devam etse dahi, garantiyi sunan firma bu ürünün onarımını ücretsiz olarak yapmayacaktır. Kullanıcı hatasına giren hiç bir arıza garanti kapsamına girmez.

 

Samsung A50 Ekran Değişimi, Samsung A50 Ekran Değişimi İzmir, İzmir Samsung A50 Ekran Değişimi, Samsung A50 Ekran Tamiri, Samsung A50 Ekran Fiyatı, Samsung A50 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır

 

Bazı durumlarda ise ekranda görüntü kaybı yaşanmaz lakin camda çatlaklar oluşur. Genelde hafif darbeler sonucu bu durum görülür. Görüntünün net lakin camın kırık olduğu hallerde ise komple ekran değişimi yerine dış cam değişimi mümkündür lakin bu işlem her ne kadar yapılıyor olsa’da tavsiye ettiğimiz bir işlem değildir. Tavsiye etmeme sebebimiz ise cam değişimi yapılırken bir çok işlemden geçiyor olmasıdır. İç ekran ile dış ekranın bir birinden yüksek ısı ile ayrılması, iç ekranın iyi bir şekilde temizlenmesi, dış cam ile kalıplanıp makinede pres ile tekrar iç ekrana monte edilmesi gibi işlemlerden geçtiğinden hem iç ekran kırılma riski verilmekte hemde revize edilen ekrana ilerleyen süreçlerde garanti verilmemektedir.

 

Samsung A50 Ekran Değişimi, Samsung A50 Ekran Değişimi İzmir, İzmir Samsung A50 Ekran Değişimi, Samsung A50 Ekran Tamiri, Samsung A50 Ekran Fiyatı, Samsung A50 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır

 

Samsung A50 Ekran Değişim Fiyatı

 

Samsung A50 Ekran Değişim Fiyatı değişkenlik göstermektedir. Bu değişkenlikler dolar kurundan başlayarak, ülkeye girişi yapılan ekranların azlığı yada çokluğu gibi durumlardan dahi etkilenmektedir. Yine aynı zamanda ekranların arasındaki kalite farkı’da fiyatları değişken kılmaktadır. Ekranlar bir kaç kaliteden oluşabilmektedir.

  • Servis Orijinali Ekran
  • Revize Ekran
  • Oled Ekran
  • Yan Sanayi Ekran ( TFT Ekran )

 

Piyasada bulunan ekranların arasında hatırı sayılır fiyat farklılıkları görülebilir. Burada önemli olan müşterinin bütçesidir. İzmir Cep Telefonu Tamiri olarak her zaman orijinal ürün tavsiye etsek’de bu her müşteri için mümkün olmamaktadır. Örneğin Servis orijinal bir ekran 600 TL iken yan sanayi ekran 200-300 TL aralığında olabilmektedir. Bu durumda müşterinin ihtiyaçları ve bütçesi yapılacak işin kalitesini doğrudan belirlemektedir.

 

Samsung A50 Ekran Değişimi, Samsung A50 Ekran Değişimi İzmir, İzmir Samsung A50 Ekran Değişimi, Samsung A50 Ekran Tamiri, Samsung A50 Ekran Fiyatı, Samsung A50 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır

 

Samsung A50 Ekran Değişiminde Garanti Veriyor musunuz ?

 

Ekranlar yazımızın başında’da belirttiğimiz üzere kullanıcı hatasına müsait ürünlerdir. Ürünün üretici firmasının dahi kullanıcı hatasına garanti vermediği bir durumda yine bizlerin kullanıcı hatası kaynaklı sorunlara garanti vermesi beklenemez. Cep telefonu sektöründe Türkiye genelinde tüm toptancılarda montajı yapılmış ürünün iadesi yada değişimi kabul edilmemektedir.

 

Bu sebeple firmamıza gelen her telefonda ekran değişimi yapılmadan önce ekranın montajı yapılmadan tüm testleri yapılmaktadır. Testte herhangi bir ekran kaynaklı sorun görülmesi durumunda yeni ekran ile değiştirilmektedir. Yapılan testlerde sorun görülmediği anda ekran montajı yapılmaktadır. Montajın ardından tekrar tüm testler yapılmaktadır. Son aşamada müşterinin de ürünü incelemesi istenmektedir. ve daha sonra ürün teslim edilmektedir. İzmir dışından kargo ile gelen cihazlarda ise müşteriye ulaştıktan sonra inceleme imkanı sunulmuştur.

 

Yan sanayi, oled ve revize ekranlarda garanti bulunmamaktadır. Servis orijinali ürünlerin tercih edilmesi halinde 6 ay ekran garantisi verilmektedir. Kullanıcı hatası dışında ekran kaynaklı sorunlarda servisimiz tüm müdahaleleri ücretsiz olarak gerçekleştirecektir.

 

Samsung A50 Ekran Değişimi, Samsung A50 Ekran Değişimi İzmir, İzmir Samsung A50 Ekran Değişimi, Samsung A50 Ekran Tamiri, Samsung A50 Ekran Fiyatı, Samsung A50 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır

 

Samsung A50 Ekran Değişiminden Sonra Kişisel Verilerim Silinir Mi ?

 

Ekran değişimi sırasından hiç bir bilginiz silinmez. Fotoğraflarınız, rehberiniz, smsleriniz gibi tüm kişisel verileriniz olduğu gibi kalmaktadır. Ekran dışında yazılımsal kaynaklı arızalarda yeni yazılım kurulması söz konusu ise bu durumda kişisel verileriniz silinir. Yazılımsal kaynaklı arızaların başlıcası desen kilidi unutma, pin kodu unutma, virüs bulaşması, uygulama hataları, aşırı kasma veya donma, telefonun kendi kendine yeniden başlatması gibi başlıca sorunlar yazılımsal arızalar olduğu için bu durumlarda verilerinizin yedeklenmesi istenecek ve onayınız alındıktan sonra yazılımsal sorunlara müdahale edilecektir. Ekran değişimi, batarya değişimi, mikrofon değişimi, kamera değişimi gibi donanımsal arızalar ise kişisel verilerinizi etkilemeyecektir.

 

Samsung A50 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır ?

 

Samsung A50 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır ? Ekran değişimleri profesyonel ekip ve ekipmanların yanı sıra tecrübe gerektirmektedir. Bilinçsiz veya tecrübesiz yapılacak her işlem cihazda başka sorunlara yol açabilmektedir. Bu sebeple eğer bu alanda uzmanlığınız yok ise bu deneyimi yaşamanızı tavsiye etmiyoruz. Youtube kanalımızda bulunan ekran değişimi videomuz’da yapılan uygun olmayan montajlama şeklini görebiliriz. Çıtasız ekranlarda, ekran kasaya yapıştırarak montajı yapılmaktadır.

 

Çıtasız ekranlarda ise ekran ve kasa fabrikasyon yapışık olarak gelmektedir. Çıtasız ekranı kasaya montajlama sırasında kasanın temiz olması ve sürülen özel yapışkanın aşırıya kaçılmaması önemlidir. Videoda görüldüğü üzere ekranın altına sürülen yapışkan hem cam değişimi için ekranın kaldırılmasını zorlaştırmakta hemde ekranın altında kalın bir tabaka oluşturup en ufak bir darbede ekran kırılmaktadır. Kasanın çok iyi temizlenmesi ve yapışkanın doğru yerlere doğru miktarlarda sürülmesi büyük önem taşımaktadır.

 

 

Ekran Değişimi Dışında Tamir Yapıyor Musunuz ? 

 

Firmamız çatısı altında her marka ve her model cep telefonu, tablet, bilgisayar gibi elektronik ürünlerin tamirleri yapılmaktadır. Samsung A50 batarya değişimi, kamera değişimi, ses sorunları, yazılımsal arızalar ( desen kilidi unutulması, google play hesap unutulması ) ve anakart kaynaklı diğer tüm arızalar profesyonel ekip ve ekipmanlar ile garantili olarak onarılmaktadır. Ekran dışında herhangi bir sorun yaşıyorsanız yine bizlere altta bahsettiğimiz iletişim kanallarından ulaşabilir teknik servis personelimizden gerekli bilgileri talep edebilirsiniz.

 

Samsung A50 Suya Düştü 

 

Sıvı temas telefonun bir çok yerine zarar verebilir. Bu durumlarda derhal profesyonel ekipmanlar ile müdahale edilmesi gerekmektedir. Suya düşen telefonunuz açık ise derhal kapatın, kapalı ise kesinlikle güç tuşuna basıp açmaya çalışmayın yada şarj bağlayıp enerji vermeyin. Telefonun içi açılarak sıvının ulaştığı yerler önce kurutulması gerekli daha sonra oluşan oksitler özel sıvı ve özel makinede bir süre bekledikten sonra kalan oksitler mikroskop altında incelenip temizlenmesi gerekmektedir.

 

Temizleme işlemi sonrası zarar gören veya yanan parçalar var ise bunların yenisi ile değişmesi daha sonrasında telefonun çalıştırılması gerekmektedir aksi halde telefona daha büyük sorunlar açabilirsiniz. Sıvı temas sonrası telefonunuz açık dahi olsa çalışıyor şeklinde düşünmeden sıvı ve oksit temizliği için profesyonel servislere ulaştırmanız uzun vadede sorun yaşamanızın önüne geçecektir.

Telefonumu Size Nasıl Gönderebilirim ? 

 

İzmir Cep Telefonu olarak İzmir başta olmak üzere tüm Türkiye’ye teknik servis hizmetimiz bulunmaktadır. İzmir dışından bizlerle çalışmak isteyen müşterilerimize vereceğimiz anlaşma kodu ile ürünlerini ücretsiz olarak gönderebilir ve teslimde’de herhangi bir kargo ücreti ödemezler. Aynı şekilde İzmir içinde adresimize gelemeyen müşterilerimizde yine bizlere kargo yolu ile gönderebilir veya ekstra servis ücreti karşılığında adresinizden aldırıp tekrar adresinize teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için bizlere İLETİŞİM sayfamızdaki telefon numarasından ulaşabilir yada yine iletişim sayfamızda bulunan form üzerinden bizlere yazarak tarafınıza dönüş yapılmasını isteyebilirsiniz. Daha hızlı iletişim kurmak isterseniz bizlere Whatshap Teknik Servis hattımıza yazarak mesai saatleri içerisinde ulaşabilirsiniz.